Badania wysokościowe niezbędne nie tylko dla budowlańców

Chcesz sprawdzić, kto ma w swojej ofercie badania wysokościowe Bielsko? Nie zwlekaj! Koniecznie sprawdź http://www.testypsychologiczne.com.pl.

Pracą na wysokościach nazywamy pracę wykonywaną na wysokości przekraczającej 3 metry ponad gruntem czy podłogą. Dotyczy to zatem prac przede wszystkim budowlanych, ale także pracowników prac remontowo–budowlanych, elektryków oraz przedstawicieli wielu innych dziedzin działalności. Jak wyglądają tego rodzaju badania?

Co sprawdzają badania wysokościowe?

Praca na wysokości, mimo iż zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy powinna odbywać się z uwzględnieniem specjalnych zabezpieczeń, jest szczególnie niebezpieczna, dlatego badania wysokościowe mają wykazać, jeśli ktoś nie może jej wykonywać. Pracy takiej nie powinny wykonywać osoby mające zawroty głowy, uskarżające się na kłopoty z równowagą czy wykazujące kłopoty ze wzrokiem. W sferę badań wysokościowych wchodzi zatem kompleksowa diagnostyka z zakresu okulistyki, neurologii oraz laryngologii (co ma wykryć kłopoty z równowagą i błędnikiem). Badania przeprowadza się poddając badanego nieskomplikowanym testom przy zastosowaniu odpowiednich urządzeń. W toku badań można też wykryć schorzenia do tej pory niezdiagnozowane, stanowiące zaś poważne przeciwwskazanie do robót na wysokościach, ich wykonanie jest więc szczególnie ważne. Nie należy martwić się, iż konieczne będzie poświęcenie na te badania wiele czasu, ponieważ jest możliwość wykonania pełnej diagnostyki nawet podczas jednego dnia.

Badania wysokościowe – termin ważności?

Badania wysokościowe należy przeprowadzić przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, ale nie jest to jednorazowy obowiązek. Mając na uwadze, iż podczas wykonywania pracy mogą pojawić się kłopoty ze zdrowiem, a także, że tak stanowi prawo, badaniom tego rodzaju trzeba poddawać się co dwa-trzy lata. Pracownicy, którzy przekroczyły pięćdziesiąt lat, są zobowiązani natomiast przeprowadzać je rokrocznie.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]