Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Potrzebujesz pomocy biura rachunkowego Katowice? Dobrze trafiłeś!

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach okazuje się zazwyczaj powodem niemałych kłopotów. Mikrofirmy zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistę na etat, zaś ich szefowie nie zawsze są gotowi rzetelnie zarządzać budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż myśli wielu czytelników – należy tylko postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, że poziom usług okaże się zadowalający?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu i wygoda

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się przede wszystkim z uwagi na dobro finansów. Jeżeli powierzymy finanse firmy profesjonalistom ds. finansów, zyskamy gwarancję, że konsekwencją możliwych kontroli prowadzonych przez fiskusa nie będzie wystawienie mandatu. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to również oszczędność pieniędzy oraz czasu – nie musimy zajmować się finansami samemu, ani rekrutować do pracy księgowego na stałe. Warto również wspomnieć o wygodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Współcześnie nie ma już potrzeby codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, dlatego że mnóstwo kwestii można uzgodnić z opiekunem naszej firmy komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Szukając biura rachunkowego nie warto sugerować się jedynie kosztami usług – dziwnie niskie koszty usług z reguły oznaczają ich niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego specjaliści zdobyli wymagane certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. lub certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy wyliczanie składek ZUS.

Nasza lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]