Komunia – jak je zorganizować i jak wybrać odpowiednią salę?

Pełna oferta lokalu na komunię w Krakowie.

Impreza komunijna jest dla dziecka równie ważnym zdarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, bo to zwykle pierwsza naprawdę wielka zabawa rodzinna, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, iż cała uwaga skupiona jest tylko na nim. Z tej przyczyny rodzice chcą, by ten dzień uchował się przez całe życie w jego wspomnieniach.

Znaleźć lokal na komunię czy urządzać obiad w domu?

Jeszcze przed rozsyłką zaproszeń na komunię rodzice powinni określić czy przyjmą krewnych w swoim domu czy niezbędne będzie wynajęcie sali komunijnej. Poczęstunek dla zaproszonych w domu jest zazwyczaj możliwe wtedy, jeżeli przygotowujemy uroczysty obiad jedynie dla najbliższej kilkuosobowej rodziny, jednak to już nieczęste sytuacje. Obiady komunijne przeistoczyły się w ostatnich dziesięcioleciach w duże wydarzenia rodzinne, na które zjeżdża się czasem prawie setka gości, zatem na ogół odbywają się w restauracjach i salach weselnych. Jeżeli chcemy zabukować najodpowiedniejszy lokal, należy wyruszyć na poszukiwania sali, jak tylko będzie ogłoszona data sakramentu. W okresie komunijnym sporą trudnością może okazać się także zatrudnienie dobrej firmy cateringowej, stąd polecamy wybrać taką salę na organizację obiadu, która współpracuje na stałe ze sprawdzonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przyrządzaniu menu na komunie. Ważne jest również to, żeby sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, by przejazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był wygodny oraz szybki.

Organizacja komunii – prezenty, sesja zdjęciowa, animator

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak późniejszy obiad dla zaproszonych. Obyczajem są także aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala na komunię musi zatem oferować malownicze, zadbane wnętrza. Dodatkową zaletą będzie możliwość skorzystania z ogrodu, gdzie przy słonecznej pogodzie uda się urządzić sesję zdjęciową w plenerze. Sposobność wyjścia do ogrodu to także atrakcja dla najmłodszych uczestników przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich wielu, polecamy zastanowić się nad zatrudnieniem animatora, który urozmaici dzieciom czas interesującymi zabawami.
Naturalnie, zaproszeni na obiad komunijne przywiozą prezenty dla dziecka. Rodzice najczęściej zgadzają się na pełną dowolność z tym obszarze. Jednak nie będzie w złym tonie, jeżeli napiszemy w zaproszeniu, że nie życzymy sobie pewnych typów upominków, przykładowo cennej biżuterii albo zabawek z motywami militarnymi.

Nasza lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]