Sprzątasz strych i piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Kliknij tu i dowiedz się, kto oferuje wywóz starych mebli Kraków.

Większość z nas na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają rzeczy, których wiele lat już nie wykorzystujemy, a których z rozmaitych powodów nie chcemy wyrzucić. Z reguły przestawiamy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej albo na strych, aby nie zagracały miejsca w mieszkaniu. Kłopot jednakże w tym, że po wielu latach również w tych schowkach robi się na tyle ciasno, iż normalne korzystanie z nich bywa udręką. Dopiero to skłania wielu z nas do wykonania gruntownego sprzątania, będącego sposobnością do tego, aby pozbyć się uzbieranych przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko planujemy także, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie bądź nabywamy zaniedbaną nieruchomość. Wypada więc posiadać wiedzę, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak błyskawicznie wykonać wywóz starych mebli z piwnicy, poddasza oraz mieszkania.

Zleć odbiór starych mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi śmieciami

Śmieci takie jak zużyte panele ścienne lub podłogowe, sprzęty elektroniczne, części ram okien czy stare meble nie powinny trafić do zbiornika zarezerwowanego na odpady zmieszane. Chcąc się od nich uwolnić, możemy skorzystać z paru możliwości. Pierwsze to przetransportowanie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie pakownym autem. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te mają miejsce zwykle co kilka tygodni – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc zobligowani zagospodarować miejsce na zdeponowanie rupieci znacznych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odwiezie odnajmująca go firma. Zadba ona też o zgodny z prawem recykling zebranych odpadów. Podmioty wypożyczające kontenery często świadczą także profesjonalną pomoc przy sprzątaniu komórki, poddasza lub całego domu.

Utylizacja mebli – na czym polega?

Stare meble, o ile będą przekazane do PSZOK-u lub przedsiębiorstwa zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie muszą zostać porzucone na wysypisku lub być spopielone. Po rozebraniu ich na części składowe, a następnie posortowaniu komponentów według tworzywa, z jakiego były wytworzone, mogą być ponownie przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia nowych przedmiotów. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w największej części się one składają, sprowadza się z reguły do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które później stosuje się do wyrobu nowych biurek, krzeseł oraz półek.

Nasza lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]