uszczelnianie okien, uszczelnianie okien Warszawa

Uszczelnianie okien – zlecaj je przynajmniej raz w roku

Stan techniczny okien ma ogromny wpływ na komfort domowników. Okna chronią mieszkanie przed mrozem i wilgocią, ale też izolują je od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też, z uwagi na pokaźne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co należy wiedzieć?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się wykonać co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego lekceważyć, ponieważ po tym okresie możliwe mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, ubytki ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wykonanych z innych materiałów, polega głównie na ich regulacji (zwykle służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wiatrem, a także wysokimi i niskimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej zrobimy zlecając to doświadczonej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale też i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]