Zalety implantów zębowych

Niegdyś osoby, które z rozmaitych powodów straciły zęby, skazane były na to, aby używać sztucznych szczęk. Nie jest to oczywiście trafione wyjście, bo protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie jest bardzo wygodne. Z tego względu tak sporym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się znacznie wygodniejsze, lecz również mają sporo innych plusów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie trwałych rezultatów, ograniczając do zera ryzyko wypadnięcia implantu. Warto więc napisać parę zdań o tym, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębowych, które typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wszczepi nam implanty zębów.

Nowoczesne techniki implantologii

Współcześnie implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm i trochę mniejsze, a więc 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, a organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś pozwala na znaczące zmniejszenie okresu gojenia – chory nie notuje jakichkolwiek dolegliwości nawet po trzech miesiącach. Do tej pory powinien wykorzystywać chłodne okłady, a od razu po zabiegu – unikać papierosów, bardzo ciepłych potraw oraz alkoholu. Istotne jest też wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zwalczają dyskomfort oraz obrzęk.

Efektywna oraz bezbolesna implantologia

Implantologia wywiera ogromny wpływ na wygodę życia pacjentów – dlatego tak istotne jest to, żeby znaleźć właściwego stomatologia. Jak jednak uniknąć niemiłych niespodzianek i problemów zdrowotnych? Najlepiej postąpimy powierzając wykonanie implantów zębowych stomatologowi ze sporym stażem i korzystnymi opiniami poprzednich pacjentów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu dentystycznego z pewnością znajdziemy istotne informacje.