Atak na WordPress – komu powierzyć usuwanie malware i wirusów WP?

Dowiedz się, kto ma w swojej ofercie czyszczenie infekcji WordPress.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, iż ilość witryn oraz sklepówinternetowych działających z jego zastosowaniem liczy się już w milionach. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony tworzone na WordPressie są popularnym celem ataków hakerów. W sytuacji zawirusowania witryny malware, potrzebne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie usuwanie malware ze strony www?

Informacje na stronieinternetowej zostały podmienione bez Twojej wiedzy? Ze witryny wysyłane są wiadomości-śmieci? Na witrynie widnieją przekierowania do nieznanych Ci adresów? A może logowanie jest zablokowane? To tylko parę z potencjalnych oznak wskazujących na zainfekowaną stronę. W takim przypadku potrzebne jest błyskawiczna reakcja, aby zlikwidować przyczynę infekcji, a następnie przywrócić stronę internetową do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania czy też po atakach cyberprzestępców należy powierzyć specom od tego typu działań, bowiem usuwanie infekcji z WordPressa nierzadko wychodzi poza zakres kwalifikacji ludzi, którzy na co dzień parają się tylko projektowaniem sklepów oraz stron na tym CMS-ie.

Usuwanie malware ze strony internetowej – gruntowne sprawdzenie baz danych oraz plików strony

Spece zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych prowadzą szczegółowe sprawdzenie baz danych i plików strony. Analizują pliki htaccess oraz wp-config, a także kod wykorzystanych na stronie szablonów i wtyczek. W trakcie naprawy zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które ograniczą ryzyko powtórnej infekcji. Jeśli trwająca dłuższy okres czasu infekcja spowodowała dodanie strony do listy zagrożeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa fachowcy mogą podjąć też niezbędne działania w celu wykreślenia jej z takich “czarnych list”. Okresowe aktualizowanie CMS-a oraz wykorzystywanych na stronie www wtyczek jest szczególnie ważne, gdyż naprawa wszelkich skutków infekcji nie jest gwarancją, że taka sytuacja nie przydarzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]