Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Dowiedz się więcej o atrakcjach turystycznych w Małopolsce na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Choć Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, stąd zdarza się, że trudno znaleźć coś dla siebie w ogromie wiadomości o ciekawych atrakcjach i zbliżających się imprezach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Portal o atrakcjach w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Aby przybliżyć zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak też o wystawach i eventach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce o razu na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której prędko odnajdą Centra Informacji Turystycznej, zabytki i galerie, a także schroniska, pensjonaty i hotele położone w miejscowościach Małopolski. Serwis ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o wypożyczalniach pojazdów i parkingach. Ponadto dla tych, którzy z najrozmaitszych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące m.in. urok parków krajobrazowych i narodowych, zamek na Wawelu czy regiony agroturystyczne.

Witryna o zabytkach w Małopolsce dba również o cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina także o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane czy pozostałe górskie miejscowości. Newsy dodawane na portalu dostępne są zatem w języku angielskim, ale też w między innymi w języku niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. Niesłychanie wartościowa dla cudzoziemców może być również sekcja Rozmówki, w której poznają popularne słówka i zwroty, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie pobytu w Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu wykaz konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych w regionie Małopolski.

Nasza lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego